Alış Satış
EURO TL TL
USD TL TL
Altın (gr.) TL TL
SARAYONU


Nüfus ve Hayat

       Nufus ve hayata dair kısaca şunları söyleyebiliriz: Köyde yaşayan nufus şuan 475 kişidir. Köyümüz tarım ve hayvancılığa uygun geniş bir arazi yapısına sahip geçim kaynağı genelde tarım ve hayvancılık olup, yurtdışı ve yurt içinden emekli aylığıyla geçinen köylülerimizde vardır. Köyümüz insanı maddi imkansızlıktan dolayı 2000 li yıllara kadar avrupa ülkelerine aşırı rağbet etmiş buna bağlı olarak eğitım ve öğretim hep ikinci palanda kalmıştır. Okur yazar oranı %90 seviyesinde olmasına rağmen yuksek okul mezun oranımız oldukça azdır.
       Köylüm insanı çevresine göre hoşsohbet, eliaçık, oturup kalkmasını bilen, giyim kuşamı düzgün, örf ve adetlerine bağlı bir insan portresi çizmektedir.
       Köyümüzün sosyal alanlarına bakacak olursak;1 Köy odası 2 tane camisi bu camilerde birer kadrolu imamı bulunmakta köy okulunda 10 derslik 1 kütüphane 1bilgisayar odası 1müdür odası 1 öğretmenler odası olup 8 öğretmen ve 100 öğrenci ile eğitim ve öğretime devam etmektedır. Sağlık ocağında 1ebe olup köy halkına hizmet etmektedir. Ayrıca köyümüze hayırsever köylülerimiz tarafından birde kültür evi yapılmıştır.
       Köyümüzün yolu asfalt olup elektrik,su ve telefon hizmeti mevcuttur.